אס מרקטינג לוגו

מה זה cpm?

CPM הוא ראשי תיבות של Cost Per Mille, או עלות לאלף חשיפות. זהו מדד המשמש למדידת עלות הקמפיין הפרסומי באינטרנט. CPM מחושב על ידי חלוקת העלות הכוללת של הקמפיין למספר החשיפה של המודעה.

לדוגמה, אם קמפיין פרסומי עולה 100 דולר, והמודעה הופיעה 1,000 פעמים, CPM של הקמפיין יהיה 0.1 דולר.

CPM הוא מדד חשוב עבור מפרסמים, מכיוון שהוא מאפשר להם להעריך את העלות של חשיפה לקהל היעד שלהם. עם זאת, חשוב לציין כי CPM אינו מדד של הצלחה של הקמפיין. CPM גבוה אינו בהכרח מעיד על כך שהקמפיין היה מוצלח, מכיוון שהצלחה של קמפיין נמדדת על ידי מדדים אחרים, כגון CTR, CPC, ו-CPA.

להלן מספר יתרונות וחסרונות של השימוש ב-CPM:

יתרונות:

  • קל להבין ולחשב.
  • מאפשר למפרסמים להעריך את העלות של חשיפה לקהל היעד שלהם.

חסרונות:

  • אינו מדד של הצלחה של הקמפיין.
  • אינו מתחשב ביעילות של הקמפיין.

בשנים האחרונות, CPM נוטה לרדת, ככל שיותר ויותר מפרסמים פונים לקמפיינים ממוקדים יותר. קמפיינים ממוקדים מאפשרים למפרסמים להתמקד בקהל היעד שלהם בצורה יעילה יותר, ובכך להפחית את עלות הקמפיין.

המאמר נכתב בשיתוף לימודי דיגיטל – אתר לימודי דיגיטל הגדול בישראל!

Picture of מאור בן יעקב
מאור בן יעקב

כותב הבלוג, ומקדם אתרים בגוגל משנת 2022, עם ניסיון מצטבר של קידום עשרות אתרים, אוהב לחלוק מהידע שלי ושמח שאתם לוקחים חלק!

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם!

גוגל אדס
גוגל אדס

גוגל אדס היא פלטפורמת הפרסום המובילה בעולם, המאפשרת לעסקים להגיע לקהל היעד שלהם בצורה יעילה וזולה. גוגל אדס מציעה מגוון רחב של אפשרויות פרסום, כולל:

קרא עוד >>
פרסום אתר בגוגל
פרסום אתר בגוגל

ישנן שתי דרכים עיקריות לפרסם אתר בגוגל: פרסום ממומן בגוגל פרסום ממומן בגוגל הוא דרך מהירה ויעילה להציג את האתר שלך למשתמשים המעוניינים במוצרים או

קרא עוד >>
הירשמ/י לניוזלטר שלנו!
אנחנו מבטיחים לשלוח רק תוכן איכותי!