אס מרקטינג לוגו

היתרונות המפתיעים של תוסף נגישות לאתר

היתרון הברור מאליו של אתר אינטרנט נגיש הוא היכולת שלו לעזור לאנשים עם מוגבלויות ליהנות מהתכנים, מהמוצרים ומהשירותים המוצעים באתר. אבל יתרונות הנגישות לאתר המקוון לא מוגבלים רק להשפעה המיידית על אנשים עם מוגבלויות, וחלקם עשויים להפתיע אתכם.

קצת סטטיסטיקה

שילוב תוסף נגישות לאתר נעשה חשוב יותר מתמיד בשנת 2023. היום, חיוני ביותר שהאתרים יהיו נגישים לכול המשתמשים, כולל לבעלי מוגבלויות מכול הסוגים.

אחת הסיבות העיקריות לחשיבות הנגשת האתרים נעוצה במספר ההולך וגדל של אנשים עם מוגבלויות. לפי WHO, ארגון הבריאות העולמי ו-CDC, המרכז לבקרה ולמניעה של מחלות – ל-16% מאוכלוסיית העולם יש מוגבלויות. מדובר ביותר ממיליארד אנשים ברחבי העולם, שמתוכם כ-1.6 מיליון ישראלים עם מוגבלויות, שאולי לא יוכלו לגשת לאתרים שאינם מונגשים.

זו יכולה להיות מוגבלות פיזית, חושית, קוגניטיבית או אינטלקטואלית. ובכול מקרה, כשחלק כה גדול מהאוכלוסייה מושפע ממוגבלות, חיוני לתכנן את אתרי האינטרנט כך שיהיו מכילים ונגישים לכולם.

יתרונות הנגישות לאתר האינטרנט שלכם

  1. הימנעות מאפליה ומתביעות משפטיות

ככול שהשימוש באינטרנט הופך ליותר ויותר נפוץ בחיי היומיום, קל להבין שנגישות לאינטרנט היא זכותם האזרחית של אנשים עם מוגבלות. החוק עצמו דורש לאפשר לאנשים ליהנות מגישה שווה לשירותים ציבוריים, כולל מסעדות, בתי ספר או בתי קולנוע, וכך גם לאתרי האינטרנט.

היעדר נגישות באתר האינטרנט עשוי להיות הפרה של החוקים המגינים על זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות. אם אתם רוצים להימנע מתביעות בגין אפליה, חשוב למהר וליישם את תקני הנגישות באתר שלכם.

  • הגעה לקהל רב יותר

כאמור, מוגבלויות מגיעות בשלל צורות וכוללות לקויות שמיעה, לקויות ראיה, לקויות קוגניטיביות ומוגבלויות מוטוריות. מחקרים הוכיחו שעסקים מפסידים מיליארדי דולרים רק בגלל שאנשים עם מוגבלות לא הצליחו לרכוש את המוצרים או השירותים שהם מציעים ללקוחות באינטרנט.

שיפור הנגישות של האתר שלכם משמעותו הגעה לקהל רחב יותר. לדוגמה, עיצוב אתר ברור ופשוט עם תכונות כמו תמלול, כתוביות ותמיכה במכשירים ניידים, יכול להועיל לכול המשתמשים, ולא רק לאנשים המתמודדים עם מוגבלויות שונות.

  • יצירת יחסי ציבור חיוביים

בעידן המאופיין באקטיביזם דיגיטלי, צרכנים רבים יעדיפו לתמוך בעסקים שחולקים את אותם ערכים ואידיאלים שלהם. חוץ מזה, מחקרים מגלים שחלק מהצרכנים יעדיפו להתרחק ממותג שאכזב אותם בדבריו או במעשיו, וחלקם גם לא יחזרו אליו.

אחת הדרכים ליצירת יחסי ציבור טובים היא להוסיף הצהרת נגישות לאתר שלכם, שיתאר את הצעדים בהם נקטתם כדי להתאים את האתר לאנשים עם מוגבלויות.

  • שיפור ה-SEO

יצירת אתר נגיש גורמת גם לשיפור האופטימיזציה למנועי החיפוש (SEO). מטרת ה-SEO היא להביא יותר תנועה לאתר שלכם על ידי שיפור הדירוג שלו במנועי החיפוש. במקרים רבות יש התאמה בין המטרות של הנגשת האתר לבין המטרות לקידום האתר. כאשר אתם בונים אתר עם ממשק קל יותר לניווט, זה עוזר לא רק לאנשים עם מוגבלויות אלא משפר גם את שיעור השהייה של משתמשים באתר שלכם.

בשיתוף נגיש אקספרס >> https://nagishexpress.co.il/

Picture of מאור בן יעקב
מאור בן יעקב

כותב הבלוג, ומקדם אתרים בגוגל משנת 2022, עם ניסיון מצטבר של קידום עשרות אתרים, אוהב לחלוק מהידע שלי ושמח שאתם לוקחים חלק!

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם!

הירשמ/י לניוזלטר שלנו!
אנחנו מבטיחים לשלוח רק תוכן איכותי!