אס מרקטינג לוגו

5 טיפים לבחירת כלי ai שיעזרו לקדם את האתר שלכם

בינה מלאכותית ממלאת עוד ועוד משימות שבעבר היינו אנחנו צריכים לבצע. זוהי מגמה שמן הסתם תלך ותתעצם, ולכן כדאי להכיר את כלי ה-AI הרלוונטיים ולהתחיל להשתמש בהם. כאן בעמוד תמצאו המלצות לכלים שמאפשרים לכל אחד ואחת לקדם את האתר שלהם עם השקעת זמן מינימלית ובאפקטיביות רבה.

בריפים לעמודים עם Chat GPT

משימה אחת שרצוי להפקיד בידי בינה מלאכותית היא יצירת בריפים לעמודים של האתר. כלי ה-AI האידיאלי למטרה זו הוא Chat GPT, כנראה הכלי המוכר ביותר בנקודת הזמן הנוכחית, בעיקר בזכות מגוון היכולות.

שימו לב: כשמבקשים מצ'אט ג'יפיטי להציע בריפים לעמודים השונים באתר חשוב לספק לו הנחיות מפורטות ככל האפשר. אמנם מן הסתם נדרשת מחשבה, כלומר השקעת זמן מסוימת, כדי להתוות לבינה המלאכותית את הכיוון המדויק, אבל החיסכון בזמן עבודה בהמשך מצדיק את ההשקעה הראשונית. עוד כדאי לזכור שגם אם התוצאה הראשונה ש-Chat GPT מחזיר לא עונה על הציפיות שלכם, אפשר פשוט לתקן אותו: כשאתם מסבירים לבינה המלאכותית איפה יש פער בין מה שרציתם לבין מה שקיבלתם, היא תסגור את הפער, ובמהרה.

כתיבת תוכן עם ג'ספר או קלוד

עוד משימה מרכזית בכל תהליך קידום אתרים היא יצירת תוכן. ליתר דיוק, תכנים רבים ומגוונים, כמובן על בסיס הבריפים שאותם אפשר כאמור לקבל מ-Chat GPT.

צ'אט ג'יפיטי יודע גם לכתוב תוכן, אבל למשימה הספציפית הזו יש שתי אופציות טובות יותר. אחת מהן היא Jasper והשנייה היא Claude. גם ג'ספר וגם קלוד מצטיינים ביצירת תוכן בעברית, לפחות עבור רוב הנושאים ברוב סוגי האתרים. במקומות שבהם נדרש ידע ספציפי מאוד, למשל אתר של עורך דין, ג'מיניי של גוגל ו-Bing Chat עשויים להצליח יותר. בכל מקרה כדאי לנסות את כל כלי ה-AI הנ"ל, ולבדוק איזה מהם מייצר את התוכן הקרוב ביותר למה שאתם צריכים (בכל מקרה נדרשת עוד עבודה על כל תוכן כזה לצורך התאמתו לצרכים הספציפיים באתר ועל-מנת לנכש טעויות – בין אם בניסוח ובין אם במהות).

תמונות מקוריות שמשדרגות את חוויית הלקוח – עם Midjourney

חוויית גלישה מרשימה באמת נשענת גם על הפן הוויזואלי. קידום בגוגל AI מרחיב באופן ניכר גם את מנעד האפשרויות בהיבט הזה, כשהכלי המשוכלל ביותר נכון להיום הוא Midjourney. בפרט מצטיין מידג'רני ביצירת תמונות ריאליסטיות כך שתוכלו להפוך כל דף באתר למעניין יותר עם צילום מקורי שמעביר את המסר הרלוונטי באופן יעיל וחד. גם Dall-E הוא כלי איכותי ליצירת ויז'ואל, ובפרט אם אתם מעדיפים איורים במקום צילומים שנראים מציאותיים.

וידאו בקלי קלות – עם Pictory

אמנם היכולת לייצר סרטונים באמצעות בינה מלאכותית עדיין לא משוכללת כמו האפשרות לייצר טקסטים ותמונות, ובפרט לא בכלים שפתוחים לציבור הרחב, אבל גם תוכלו לקדם אתרים עם וידאו שמשדרג עוד יותר את חוויית המשתמש של כל גולש וגולשת. דוגמה אחת לכלי שמיועד להמרת טקסטים לווידאו הוא Pictory, וכלי מסגנון אחר שכדאי להכיר הוא Colossyan. לכלי הזה תוכלו להזין טקסטים ולבחור אווטאר שיקריין אותם על כל רקע שתרצו ובתוספת אפקטים גרפיים שונים ומגוונים.

אנו חברת לינקשייק – עושים קידום אתרים באמצעות כלים מתקדמים של בינה מלאכותית, כי העתיד כבר כאן!

Picture of מאור בן יעקב
מאור בן יעקב

כותב הבלוג, ומקדם אתרים בגוגל משנת 2022, עם ניסיון מצטבר של קידום עשרות אתרים, אוהב לחלוק מהידע שלי ושמח שאתם לוקחים חלק!

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם!

הירשמ/י לניוזלטר שלנו!
אנחנו מבטיחים לשלוח רק תוכן איכותי!